Acmos Spa
Acmos Enerji Dengesi Spa dünyasına girdi. Acmos Metodu yenilikçi enerji dengeleme yöntemidir. Bu metod modern bilimsel buluşları ve kuantum fiziğini temel alır; batının ve doğunun bilgilerinin sentezidir. Spa uygulamalarında Acmos metodundan faydalanılmaktadır. Ayrıca enerji terapileri, Shiatsu ve her türlü enerji masajı için de faydalanılmaktadır.
Acmos Spa tekniğinde geleneksel Spa uygulamaları ; Acmos enerji dengelemesiyle birleştirilmiştir. Acmos Spa dengeleme check-up seansı sırasında bilimsel ölçüm aletleri ve doğal ürünler kullanılarak Acmos Spa protokolü takip edilmektedir. Günümüzdeki Spa uygulamalarında sağlık, güzellik ve rahatlama amaçlanmaktadır. Acmos Spa tekniğinde ise uygulanan bu yöntemlere kişisel enerji dengelemesi eklenmiştir. Bedenimizdeki enerji blokajları stres, yorgunluk, fiziksel ve duygusal problemlere, erken yaşlanma, kilo sorunu gibi bir çok probleme neden olabilir. Acmos Spa tekniğinde bu enerjetik blokajlar ölçüm yapılarak tespit edilmektedir. Buna göre kişiye özel bir spa programı uygulanmaktadır. Acmos Spa uygulamasında düşük ve yüksek enerji seviyesi Acmos aletleri ile tespit edilip kisiye özel bakım ve masaj uygulanır.
Zayıf meridyenler tespit edildikten sonra rahatlama için hangi bölgeye yoğunlaşma gerektiği ve hangi elementin ürününü (5 element) kullanmak gerektiği bulunur. Bakım ve masajı uygulayan terapist öncelikle kendi enerji seviyesini, bulunduğu ortamın enerji seviyesini ve kullandığı ürünlerin enerji seviyesini kontrol edip kişiye bakım yapmaktadır. Böylece daha pozitif bir enerji yayılmaktadır ve kişi zihinsel ve bedensel olarak rahatlama hisseder. Spadaki diyetisyenler Acmos metodunu uygulamaktadır. Kişideki hazım problemi ve toksin atmadaki problemler kilo vermeye engel olabilmektedir. Buna göre hangi elementi ( 5 element) beslenmesinde kullanması gerektiği bulunur. Ayrıca kişiye göre hangi egzersizlerin uygulanması gerektiği de bulunmaktadır.
Acmos Spa metodu uygulaması bioenerjetist ve fizik terapi uzmanı tarafından öğretilmektedir.

 

 

Introduction to Acmos Spa Techniques